Kroužky

Díky spolupráci s inspirativními lektory otevíráme možnost smysluplného naplnění volného času v regionu.

Bádání, muzicírování, nový cirkus, léčitelství...

... tvoření

Rozšiřujeme nabídku kreativních zájmových kroužků i pro větší děti. Pro výstupy z kroužků hledáme uplatnění na regionálních akcích.

nabídka zájmových kroužků pro všechny děti z okolí, z údolí Berounky

Odpolední zájmové kroužky

Pevný harmonogram, inspirativní lektoři, spouta podnětů k prozkoumávání, prostor pro individuální požadavky dětí, jasné hranice, v klidu, v radosti a hravosti. Podívejte se na rozvrh níže a vyberte si.

Od úterý do čtvrtku probíhají kontinuální dílny dle pevného rozvrhu, v pátek škola organizuje projektové dílny na rozmanitá témata. Plán projektových pátků je stanoven na měsíc dopředu.

Přihláška na odpolední zájmové kroužky

Přihlásit se na kroužek

Napište prosím jméno a věk dítěte, pro kterého kroužky vybíráte a o jaké kroužky máte zájem. Ozveme se brzy zpět.

Muzicírování, kapela

Smyslem dílny je kontinuální setkávání dětí s hlubším zájem o muzicírování pod vedením profesionálního hudebníka, který má též dlouholetou praxi s výukou hudby dětí. Vizí kroužku je postupný vznik kapely, díky níž se děti učí, jak lze prostřednictvím cílevědomé práce naplňovat určité touhy a radovat se ze společné tvorby. Zároveň prostřednictvím komunitního muzicírování dochází nejen k tréninku a objevování svých individuálních dovedností, ale zejména k jejich uplatnění ve skupině, což napomáhá v procesu učení při překonávání dočasně nepříjemných překážek. Společné muzicírování tak vede k rozvoji umění učit se a k celkovému osobnímu rozvoji, a to zcela přirozeným způsobem.

Kroužky uvedené níže nejsou aktuálně otevřené

Pokud máte o některý z kroužků zájem, napište nám (přes kontaktní formulář nebo na mail). Kroužky můžeme otevřít i během školního roku, pokud se sejde dostatek zájemců.

Sbor

Zpěv je jednoduchý způsob, jak se otevřít hlubšímu prožívání, aniž bychom potřebovali zvládat techniku ovládání nějakého hudebního nástroje. Neboť hudebním nástrojem se stává tělo samo. Společný zpěv navíc má sílu vytvářet širší pole rezonance, ve kterém se naše tělo dokáže „naladit“ a přivést do přirozené harmonie. Smyslem dílny je umožnit dětem se zájmem o zpěv, vydat se na cestu dobrodružného objevování, jakou krásu lze jen za pomocí hlasu vytvářet a spolu sdílet. Vedoucí dílny kráčí dlouhodobě po cestě sborového zpěvu, má zkušenost s tvorbou hravým způsobem a těší se na sdílení svých dovedností i ve společenství dětí…..

Léčitelství

Smyslem kroužku je pravidelné setkávání a provádění kontinuálního bádání jevů vyskytujících se kolem nás… Účastníci poznají lépe říši rostlin a minerálů. Učit se a pracovat budeme v přírodě v naší překrásné oblasti Českého Krasu v údolí prastaré řeky Mže (původní jméno řeky Berounky). Časově se budeme řídit starodávným Kolem Roku v našich zeměpisných podmínkách. Aktivity se týkají léčitelství, zdravovědy, bylin či alchymie a jsou vhodné i pro zájemce z širší veřejnosti. Vedoucí kroužku vystudovala Farmaceutickou fakultu University Karlovy v roce 1987. Diplomovou práci obhájila na katedře Botaniky u Prof. Luďka Jahodáře. Doktorát z Klinické farmacie získala v roce 1989. Má dlouholetou praxi v oblasti bylinářství i výroby zdravých pochutin a lektvarů 🙂

Nový cirkus, fireshow

Smyslem dílny je kontinuální setkávání dětí s hlubším zájmem o nový cirkus a fireshow, jež je neocenitelným nástrojem pro harmonické vyrovnávání mozkových hemisfér, pro celkovou koordinaci těla a jeho komplexní rovnovážný vývoj. Součástí dílny bude i tvorba v rámci rytmické sekce a možnost objevování hry na nové rezonanční nástroje. Nové přístupy v umění jsou jednoduchým nástrojem pro aktivní tvorbu pozitivní zkušenosti a také celkové atmosféry ve skupině. Postupným cílem dílny je vznik uměleckého seskupení včetně rytmické sekce a případně jeho uvedení na regionálních akcích😊 Vedoucí dílny má dlouholetou zkušenost nejen s vlastní uměleckou tvorbou, ale i s praxí v rámci rozmanitých společenství dětí.

Mám zájem

Nechte nám tu svůj e-mail a budeme vám posílat aktuality týkající se příprav školy, akcí a dalšího programu školy Děti Berounky.